Usługi dekarskie

Usługi dekarskie świadczone przez naszą firmę kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych jak i instytucjonalnych. Dotyczą obsługi kompleksowej układania pokryć dachowych jak i poszczególnych prac specjalistycznych do wykonania na wysokości. Należą do nich deskowanie i papowanie połaci dachowych, montaż okien dachowych i wyłazów kominiarskich, przeróbki elementów dachów, obróbki blacharskie. Dochodzą do tego oczywiście orynnowania budynków, montowanie podbitek dachowych, elementów komunikacji dachowej, płotków śnieżnych i kominów wentylacyjnych. Ułożenie samego pokrycia bywa często najprostszym zadaniem dekarskim całego zlecenia. Wszystko zależy od konstrukcji dachu i wybranego sposobu wykończenia poszczególnych jego elementów.

Kosztorysy robót dekarskich

W związku z tym, że na rynku budowlanym funkcjonuje wiele rozwiązań technologicznych tego samego problemu każde zlecenie jest praktycznie inne, chociaż dach z pozoru może wyglądać podobnie. Z tej też przyczyny nasze kosztorysy zawsze przygotowujemy dwuetapowo. Telefonicznie lub z wykorzystaniem poczty elektronicznej możemy wstępnie określić koszt naszych robót z uwzględnieniem zleconych do użycia materiałów. Na placu budowy dogadujemy się co do szczegółów, jeśli po oględzinach zauważymy jakieś etapy robót, o których nie było mowy we wstępnej wycenie.

Usługi dekarskie – konserwacje i remonty

Poza obsługą nowych inwestycji podejmujemy się oczywiście również prac konserwatorskich istniejących już dachów i ich elementów. Nic nie jest wieczne, a dach stanowi podstawowe zabezpieczenie wnętrza budynku, znajdującego się tam mienia i oczywiście komfortu życia jego mieszkańców od góry. Nikt nie wyobraża sobie komfortowego codziennego życia z cieknącym dachem i zagrzybionymi ścianami. Aby unikać tego typu zagrożeń należy co jakiś czas dokonywać przeglądu dachu i ewentualnych niezbędnych napraw. W ten sposób wyeliminujemy poważne straty przez nasze zaniedbanie i często zdarzającą się wiarę, że jakoś to będzie. Nawet wypłata ewentualnego ubezpieczenia nie pokryje czasem strat materialnych i niematerialnych będących następstwem niefrasobliwości gospodarzy budynku.

Inne usługi specjalistyczne

Do takich zaliczyć należy świadczoną przez nas usługę, którą nazwaliśmy, stosownie do funkcji POGOTOWIE DACHOWE. Pod numerem telefonu 502 180 777 uzyskacie Państwo zarówno instrukcję postępowania w nagłym przypadku poważnej awarii na dachu, jak i faktyczną fachową pomoc w jej usunięciu.

 

Grzegorz Folga